HomeStudentsStudent Council

Student Council

2020-212019-202018-19
Students Council 2020-21
Core Committee
General SecretaryRau Tambat
Joint General SecretaryDaniyal Jaweed Ahmed Ghalte
Cultural SecretaryMrinmayee Rane
Event SecretarySahil Turbadkar
Joint Event SecretaryMrudula Jadhav
TreasurerManas Deshmukh
Joint TreasurerAbhilash Nambiar
Sports Secretary (Female)Sharvari Lad
Sports Secretary (Male)Achintya Hrishikesh
EditorSaif Mistree
Graphic HeadPurva Rane
Alumni HeadDolly Gada
Anubhuti HeadSanket Vibhandik, V S V S Vindhyavalli Devi
2nd Year Class RepresentativeKundan Kirange
Nikhil Somavanshi
Vijay Nalavde
Prashansa Ahale
3rd Year Class RepresentativeAnoushka Shetty
Amulya Jaiswal
Anuja Kanase
Diksha Jain
4th Year Class RepresentativeMuskan Garg
Ankit Muhury
Rishi Shinde
Radhika Agarwal
5th Year Class RepresentativePrathamesh Gaichor
Swaraj Patil
Aparajita Chaterjee
Ishwar Bhat
2nd Year M.Arch Class RepresentativeSteny John
Dr. Sudnya Mahimkar
Principal, PiCA
Prof. Kavita Sawant
Student Council Co-orinator, PiCA
Students Council 2019-20 - Term I
Core Committee
PresidentDr. Sudnya Mahimkar
General SecretaryKiran Patel
Joint General SecretaryNikunj Deshpande
TreasurerAkash Tekwani
Joint TreasurerManas Deshmukh
Event SecretaryShrutee Chaskar
Joint Event SecretaryAtharva Patnekar
Cultural SecretaryNimisha S.
Joint Cultural SecretaryRau Tambat
Sports SecretarySharvari Toke
Ankit Gupta
Fifth Year Class RepresentativesMuskaan Garg
Ankit Muhury
Fourth Year Class RepresentativesPrathamesh Gaichor
Swaraj Patil
Third Year Class RepresentativesMuskaan Garg
Ankit Muhury
Second Year Class RepresentativesAngel Jaison
Mrinmayee Rane
Students Council 2018-19
Core Committee
PresidentDr. Arif N. Merchant
Executive Co-ordinatorProf. Kavita Sawant
General SecretaryKaran Solanki
TreasurerSakshi Doshi
Event SecretaryOmkar Kondalkar
Cultural SecretaryUtsav Choudhury
Sports SecretarySanket Patel
Community Service SecretaryPooja Chavan
Community Service DesigneeJenil Mota
EditorIshwar Bhatt
Council Members
Fifth Year Class RepresentativesEesha Harmalkar
Kunal Jain
Nikhil Bafna
Fourth Year Class RepresentativesExcel Fernandez
Ishan Dcunha
Madhura Kadam
Yash Bagad
Third Year Class RepresentativesAprajita Chaterjee
Prathik Nambiar
Rishabh Verma
Yash Wadkar
Second Year Class RepresentativesMugdha Dhavale
Muskaan Garg
Shrutee Chaskar
Shreya Bandekar
First Year Class RepresentativesAngel Jaison
Achintya Hrishikesh
Kundanika Prasad
Tambat Rau